Haber ve Duyurular
fuar
Türkiye, AB ve G. Kore'den sıcak rulo ithalatına yönelik anti-damping vergisi açıkladı
2/8/2023

9 Ocak 2021’de başlatılan soruşturmanın final kararı 7 Temmuz 2022’de Resmî Gazete’de yayımlandı. Karar, açıklandığı gün uygulanmaya başlandı. 

Avrupa Birliği için oranlar %7-13 arasında yer alırken, Güney Kore için % 7-9 arasında değişiklik gösterdi.  Açıklanan kararda IF çeliklerinin kapsam dışına alınması öngörüldü.

Devamı
fuar
Yıldız Demir Çelik, sektöründe hızlı teslimat dönemi başlattı!
2/6/2023

Demir çelik sektörünün dinamik oyuncusu Yıldız Demir Çelik, müşterilerinin taleplerine daha hızlı yanıt vermek amacıyla hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Stargate adlı dijital çözümle müşterileriyle hızlı bir iletişim platformu kurgulayan Yıldız Demir Çelik, şimdi de sektörde bir ilke imza atarak bir gün içinde ürün teslimatını sağlayacak olan “Steelgo” hizmetini başlatıyor. En çok tercih edilen ürünlerin, Yıldız Demir Çelik tarafından stoğa üretim felsefiyle planlanarak stokta tutulması ve müşterilere hızlı bir şekilde ulaştırılmasını hedefleyen Steelgo ile müşterilerin gün içinde saat 16.00’a kadar verdikleri siparişleri, ertesi gün araçlara yüklenerek yola çıkacak. Müşteriler siparişlerini adreslerinin bulunduğu konuma göre aynı gün ya da bir sonraki gün teslim alabilecek.

 

Müşterilerin fiyat oynaklığından etkilenmesini de önleyecek

Steelgo’nun hız ve çeliğin birleşimini temsil ettiğini söyleyen Yıldız Demir Çelik Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, “Çeliğin Kısayolu” mottosuyla çağın gerektirdiği dijital dönüşüme ayak uyduran bir marka olma hedefimiz doğrultusunda Steelgo’yu hayata geçirdik. Adından da anlaşılacağı gibi hızlı tedarik vaadini hedef kitlemize aktaran bu projemizle hizmette fark yaratarak sürekli tercih edilen bir marka olmayı amaçlıyoruz” dedi. Bu tarz bir müşteri hizmetinin sektörde bir ilk olduğunu belirten Özdemir, “Hizmet kalitesini üst seviyeye çıkarmak, müşteri memnuniyeti artırmak şirketimizin önem verdiği bir alan. Steelgo ile de bu konudaki kararlılığımızı bir kez daha göstermiş olduk. Sektördeki öncülüğümüz sürdürmek, müşteri memnuniyetini en maksimum seviyeye çıkartmak gibi hedeflerimizin yanında müşterilerimizin stok tutma yükünü hafifleterek, fiyat değişikliğinden kaynaklanabilecek belirsizlikleri azaltarak destek vereceğiz” dedi. 

Devamı
fuar
Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye ve Rusya’dan yapılan HDG ithalatı için nihai damping vergi oranlarını açıkladı!
1/1/0001

Avrupa Komisyonu, 24 Haziran 2021’de EUROFER’in şikâyeti ile başlattığı soruşturmanın ardından, 10 Mayıs’ta yayınlanan raporla Türkiye ve Rusya’dan ithal galvanizli çelik ürünlerine anti-damping vergisi getirdi.

Devamı
fuar
2021 ISO 500 Listesinde 5 SOGAD Üyesi Yer Aldı!
1/1/0001
İstanbul Sanayi Odası, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu çalışmasının 2021 yılı sonuçlarını açıkladı. Soğuk Haddeleme, Galvanizli ve Boyalı Sac Üreticileri Derneği’nden 5 şirket listede yer aldı.
Devamı
fuar
İlk 1000 İhracatçı Araştırması - 2021" sonuçlarını açıklandı.
6/16/0022
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 29. Olağan Genel Kurulunda "Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2021" araştırmasının sonuçları açıklandı. Listeye çelik sanayi damga vurdu. Listede 93 çelik firması yer alırken, SOGAD üyelerinin tamamı sektörel sıralamada ilk 30 firma arasında yer aldılar.
Devamı